Foreningen
Sponsorer
Håndbold
Svømning
Bordtennis
Idræt på tværs
Fitness Dance
Mountainbike
Naturfitness
Landevejscykling
Badminton
Floorball
Vennerne
Galleri
Udvalg
Kampflytning
Røde kort og karantæner
Forældre på sidelinjen
Kontingent
Tidtagning
Tilmelding
Udmeldelse
SPONSORER


Håndbold - Hold og tider

Hold og tider håndbold sæsonen 2020-2021
Træningsopstart uge 33-34

Tiderne er under planlægning 

Gammel Hal

Tidspunkt Hold Træner Telefon
Gl. hal      
Tirsdag      
15.00-16.00 U9 Drenge (2011)    
       
16.00-17.00 U11 Piger (2009-2010) Susanne Rejsenhus 61608799
    Elsebeth Broch Knudsen  
17.00-18.30 U13 Piger (2007-2008) Gitte Drejer 61637988
    Ida Nørgaard (holdleder) 20220008
       
18.30-20.00 U15 Piger (2005-2006) Martin Vestergaard 22705220
    Anne Bruun Pedersen 21427554
       
20.00-22.00 Herresenior    
  U17-U19 drenge    
       
Torsdag      
16.00-17.30 U11 Drenge (2009-2010) Patrick  
    Trine Kjær Brandstrup 22661981
       
17.30-19.00 U13 Drenge (2007-2008) Lars Guldhammer 40217852
       
       
19.00-20.30 Damesenior Jesper Astrup  
  U17-U19 piger    
       
20.30-22.00 Floorball    
Fredag      
15.00-17.00 Badminton for børn Henrik Sonne  
     

 

       

 

NY HAL      

Tidspunkt Hold Træner Telefon
Ny hal      
Tirsdag      
15.00-16.00 U7 Drenge (2013)         Mette Nørgaard 22309052
  U8 Drenge (2012) Mette Nørgaard 22309052
       
16.00-17.00 U9 Piger (2011) Rikke Pedersen 61667405
       
17.00-18.00 U5 Mix (2016) Thomas 25270561
  U6 Drenge (2014-2015) Thomas Bonde 25270561
    Allan Brix  
  U6 Piger (2014-2015) Eva Knudsen 25321595
  U7 Piger (2013) Betina Mackenhauer 26616566
    Emilie Adler Jensen 53378790
       
18.00-19.00 U11 Drenge (2009-2010) Patrick  
    Trine Kjær Brandstrup 22661981
       
19.00-20.00 U13 Drenge (2007-2008) Lars Guldhammer 40217852
       
20.00-22.00 Damesenior Jesper Astrup  
  U17-U19 Piger    
Onsdag      
       
17.00-18.00 Idræt på tværs (opstart 26/8) Diana Lyngsø Pedersen

 

    Yasmin Maanaki  
       
Torsdag      
15.00-16.00 U8 Piger (2012) Line Zaar 23708670
       
16.00-17.00 U11 Piger (2009-2010) Susanne Rejsenhus 61608799
    Elsebeth Broch Knudsen  
       
17.00-18.30 U13 Piger (2007-2008) Gitte Drejer 61637988
       
18.30-20.00 U15 Piger (2005-2006) Martin Vestergaard 22705220
    Anne Bruun Pedersen

21427554

       
20.00-22.00 Herresenior    
  U17-U19 Drenge    
       
Fredag      
15.00-17.00 Badminton for børn Henrik Sonne  
       
     

 

 


Håndboldsæsonen er under planlægning
Den kommende håndboldsæson er under fuld planlægning og de nye træningstider og trænere er...
KFUMs venner generalforsamling mandag den 22. juni kl. 18.30
KFUMs venner indkalder til Generalforsamling mandag den 22. juni 2020 kl. 18.30 Dagsorden: 1....
Nu må den indendørs idræt åbne
Nu må indendørs idræts- og foreningsliv endelig genåbne. Fra i dag mandag den 8....
Hald Ege - Ravnstrup KFUM    Ravnstrupvej 35    8800 Viborg    Tlf. 8664 7368    info@herkfum.dk  -  Kontakt
Udviklet af landIT