Foreningen
Sponsorer
Håndbold
Svømning
Bordtennis
Idræt på tværs
Fitness Dance
Mountainbike
Naturfitness
Landevejscykling
Badminton
Floorball
Vennerne
Galleri
Udvalg
Kampflytning
Røde kort og karantæner
Forældre på sidelinjen
Kontingent
Tidtagning
Tilmelding
Udmeldelse
SPONSORER


Håndbold - Hold og tider

Hold og tider håndbold sæsonen 2019-2020
Træningsopstart tirsdag den 13. august 2019.

(tiderne er under planlægning)
(U4-U6-U7-U8 dog først 20. august).

Gammel Hal

Tidspunkt Hold Træner Telefon
Gl. hal      
Tirsdag      
16.00-17.00      
       
       
17.00-18.30 U11 Piger Gitte Drejer 61637988
    Martin Vestergaard 22705220
    Amalie Doktor 30361133
    Ida Nørgaard (hjælper) 20220008
       
18.30-20.00 U13 Piger Martin Vestergaard 22705220
    Anne Bruun Pedersen 21427554
    Søren Dalsgaard 41606459
    Morten Jepsen (fysisk træner) 20112536
       
Torsdag      
15.30-16.30 U9 Drenge og piger (2010) Susanne Rejsenhus 61608799
    Trine Kjær Brandstrup 22661981
    Line Zaar 23708670
       
16.30-17.30 U11 Drenge Lars Guldhammer 40217852
    Rikke Pedersen (holdleder) 61667405
       
17.30-18.30 U13 Drenge Sebastian Thorup 30626930
    Andreas Byskov 61310696
       
       
18.30-20.00 Damesenior Jesper Nørgaard 26202191
  U17 piger Kim Møller 41780877
       
20.00-22.00 Floorball Henrik Sonne  
Fredag      
15.00-17.00 Badminton for børn Henrik Sonne  
    Anne Botha

 

       
17.00- U15 Drenge træning   Thomas Glintborg 26259036
  Træning hver 2. uge hvis muligt Mads 25865515

 

NY HAL      

Tidspunkt Hold Træner Telefon
Ny hal      
Tirsdag      
15.30-16.30 U7 Drenge og piger (2012)         Mette Nørgaard 22309052
  U8 Drenge og piger (2011) Rikke Pedersen 61667405
       
16.30-17.30 U4 Drenge og piger (2015) Thomas Bonde 25270561
       
  U6 Drenge og piger (2013-2014) Mette Nørgaard 22309052
       
       
17.30-19.00 U11 Drenge Lars Guldhammer 40217852
    Rikke Pedersen (holdleder) 61667405
       
  U13 Drenge Sebastian Thorup 30626930
    Andreas Byskov 61310696
       
19.00-20.30 U15 Drenge Thomas Glintborg 26259036
    Mads 25865515
       
20.30-22.00 Damesenior

Jesper Nørgaard

26202191
    Kim Møller 41780877
Onsdag      
       
17.00-18.00 Idræt på tværs (opstart 4/9) Jette Bech

40139990

       
18.00-20.00 Bordtennis Niels Ole Bech 23320856
       
20.00-21.30 U15 Drenge Thomas Glintborg 26259036
    Mads 25865515
Torsdag      
15.30-17.00 U9 Drenge og piger (2010) Susanne Rejsenhus 61608799
    Trine Kjær Brandstrup 22661981
    Line Zaar 23708670
       
17.00-18.30 U11 Piger Gitte Drejer 61637988
    Martin Vestergaard 22705220
    Amalie Doktor 30361133
       
18.30-20.00 U13 Piger Martin Vestergaard 22705220
    Anne Bruun Pedersen

21427554

    Søren Dalsgaard 41606459
    Morten Jepsen (fysisk træner) 20112536
       
20.00-22.00 Herresenior    
       
Fredag      
15.00-17.00 Badminton for børn Anne Botha  
    Henrik Sonne  
       
     

 

 


Kom til den STORE KLUBAFTEN I SPORTIGAN 4. november kl. 18-21
Kom til DEN STORE KLUBAFTEN i Sportigan i Viborg, når vores sponsor og samarbejdspartner...
Fortsat ledige pladser på svømmehold
Vi har stadigvæk pladser ledige på flere af vores svømmehold søndage og torsdage....
Senioridrætten er startet og du kan være med hver tirsdag formiddag kl. 10.00
Formiddagsidræt for seniorer hver tirsdag kl. 10.00-12.00 i Hald Ege Idrætscenter...
Hald Ege - Ravnstrup KFUM    Ravnstrupvej 35    8800 Viborg    Tlf. 8664 7368    info@herkfum.dk  -  Kontakt
Udviklet af landIT